uživanie propolisových kvapiek

Silná imunita je veľmi dôležitá. Aj vplyvom pandémie ľudia hľadajú rôzne prírodné spôsoby jej posilnenia, a tak sa propolis opäť dostáva do pozornosti.

Propolisové kvapky resp. propolisovú tinktúru je možné užívať aj každý deň, no je potrebné zvážiť správne dávkovanie.

Propolis je živicový materiál produkovaný včelami na utesnenie a ochranu buniek úľa, výstelku dutín hniezda a opravu plástov. Bez včelieho propolisu by úle mohli byť náchylné na vírusy a baktérie. Práve vďaka týmto ochranným vlastnostiam je propolis skvelým pomocníkom na podporu imunity.

Použitie propolisu sa datuje po stáročia. Starovekí Gréci, Rimania a Egypťania si boli vedomí jeho vlastností a hojne ho používali ako formu prírodnej medicíny. Vďaka svojim prirodzene vysokým antimikrobiálnym a antioxidačným vlastnostiam sa propolis používa na podporu prirodzenej obranyschopnosti tela pri infekciách horných dýchacích ciest, kožných infekciách, bolestiach hrdla a/alebo iných infekciách ústnej dutiny a pomáha pri hojení menších rán.

Pri každodennom používaní dokáže posilniť imunitný systém. 

 

Ako užívať propolis? 

Pre celkové posilnenie zdravia odporúčame 1 - 2 kúsky surového propolisu denne. Ak bojujete s nádchou alebo sa jej snažíte predchádzať, dávku zdvojnásobte. Nič lepšie ste na prechladnutie nemali.

Vyberajte si kvapky a tinktúry na báze alkoholu. Sú silnejšie - zvyčajne obsahujú vyššie percento propolisu. Na trhu nájdete aj jemnejšie kvapky na báze vody.

Pre posilnenie imunity odporúčame 15 kvapiek propolisového extraktu denne.

V prípade ochorenia odporúčame podávať 2 - 3x denne. 20 % propolisové kvapky sú vhodné aj na primiešanie do tekutín. Odporúčame konzumovať jedno plné kvapkadlo 20 % tinktúry denne pre celkové zdravie.

Teraz, keď viete, ako užívať propolis, len sa uistite, že produkt, ktorý užívate, je kvalitný produkt zo Slovenska. Na našom e-shope nájdete overené včelie produkty z našej rodinnej včelej farmy. 

Mnohými generáciami cenený propolis

Využite účinnú silu propolisu na liečbu zápalov, podporu imunity a množstvo iných príležitostí, o ktorých ste doteraz nevedeli

Objavte účinky propolisu